Péče

Naše milé, krásné, pečující ženy, pokud to tak budete cítit, pojďme se teď společně na malou chvíli zastavit, ztišit mysl, odložit každodenní shon a péči o druhé a dopřát si čas samy pro sebe, tu malou chvíli dne, která bude patřit jenom nám, bez pocitu viny a sobectví.

Dovolme si každý den rozzářit a objevovat naši vědomou krásu a tím kultivovat naše ženství, sebevědomí, sebelásku a sebehodnotu. Dnes se budu v každé větě ve všech pádech opírat o vnitřní i vnější krásu ženy, abychom na ni už nikdy nezapomněly a stále si ji připomínaly. Krása není povrchní, krása vychází zevnitř, všechny si přejeme vypadat upraveně, žensky a elegantně a přitom se cítit přirozeně, proto nechme vyniknout svoji jedinečnost a půvab, se kterým jsme přišly na tento svět.

Krása a láska jdou ruku v ruce, jsou naší součástí odjakživa a abychom mohly vytvářet, šířit a vyzařovat tyto esence do svého okolí, je třeba začít u sebe samé. Až toto téma plně uchopíme a vědomě zařadíme do našich životů, bude se nám všem mnohem lépe žít v radosti, lásce, klidu a harmonii. Volba je pouze a jenom na nás a nejdůležitější je se k tomu rozhodnout a udělat první krůčky ke každodenním návykům, k pravidelné péči sama o sebe, najít cestu a možnosti, jak si to bez výčitek dopřát, život je moc krátký na to, abychom ho prožily s přesvědčením, že si krásu a péči nezasloužíme. Ze srdce bych si přála pro každou, jednotlivou z nás, pro každou maminku, babičku, dceru a vnučku, abychom našly v životě ten moment, kdy se budeme cítit přirozeně krásné už napořád, kdy se na sebe budeme s láskou a laskavostí při každém pohledu do zrcadla usmívat a dívat se s úctou k sobě samé a umět vyslovit nahlas „jsi nádherná, jsi jedinečná, mám tě ráda“, kdy budeme umět s grácií přijímat první vrásky, šedivé vlásky a kila navíc.

Je to fuška holky, co Vám budu povídat…kdo zná můj příběh, může potvrdit, že moje cesta k tomuto uvědomění byla velmi trnitá a zbytečně dlouhá. Navenek jsem se vždy snažila pečovat o svůj dokonalý make-up a účes, únavu jsem ukrývala za úsměvem na tváři a věčným optimismem, byla jsem tu vždy a pro každého, své tělo oblékala do značkového oblečení, ale mučila ho nesmyslnými procedurami, dietami, hladovkami a přejídáním. Často jsem se porovnávala s ostatními ženami, uměla jsem ocenit jejich krásu, viděla jejich dokonalost a tiše jim záviděla, ale sama sobě jsem byla vždy největším kritikem. S láskou pečovala o všechny ostatní, ale na sebe jsem si volné chvíle nedělala. Auva, když to teď s Vámi sdílím, uvědomuji si, jak jsem si zbytečně ubližovala a kolik času jsem tím promarnila. Každá jsme tak krásná, jak sama sobě dovolíme. Buďme na sebe milosrdné a dovolme si být krásné. Dnes jsem vděčná, že jsem se jednoho dne rozhodla udělat první, nejtěžší krok na cestě k sobě samé, změnila jsem svůj vnitřní obraz a to je podle mne klíčem ke spokojenosti, upravila jsem si ho do podoby, která se mi líbí a jsem v ní spokojená, transformovala myšlenky o tom, že skutečná krása není jenom o make-upu, štíhlé postavě a oblékání, ale hlavně o lehkosti bytí v přítomném okamžiku, o radosti z maličkostí, o nadšení a smyslu života a dnes vím, že tato cesta je cíl, moc mě baví a naplňuje a skutečně si užívám, že jsem tvůrkyní svého života.

Přeji Vám ze srdce milé ženy, ať v sobě najdete sílu a odhodlání vstoupit na stejnou cestu a začnete psát příběh svojí krásy a vědomého ženství, malovat si svoji ženskost, krásu, šarm a eleganci a ať je pro Vás péče o sebe samou radostí, dopřejte si a dávejte lásku. Láska k sobě samotné, tam naše krása začíná, vlastně tam začíná vše. Moc bych si přála, aby si každá křehká, ženská duše uvědomila, jak moc je jedinečná a mimořádná. Dovolme si to. Udělejme si na sebe každý den chvilinku času a pečujme o svou vnitřní i vnější krásu, radost a rovnováhu, která je základem v našich životech a to se odráží navenek.

Vnitřní vyrovnanost a vnější péče, ale jak na to? Čas, důslednost, disciplína, víra a radost. Stačí dělat věci maličko jinak, nemusí jít vždy o velké změny. Pojďme překonat naše dvě největší brzdy, kterými jsou, odkládání věcí napotom a netrpělivost, přijímejme, že vše má svůj čas a vše se děje přesně tak, jak má, že nemusíme mít všechno nejlépe hned a věřte, že se vám za čas tělo i duše odmění.

Mluvím ze své vlastní zkušenosti, byla jsem tou nejvíc, netrpělivou ženou, která u ničeho, co se týkalo ji samotné, nikdy nevydržela dlouhodobě. Dnes jsem ze srdce vděčná, že jsem se vydala cestou k sobě samé, že si umím dopřát své chvilky pro sebe, ze kterých ve finále čerpá v tom dobrém, celé moje okolí a rodina a když občas sejdu z cesty, jsou to právě moji nejbližší, kteří mi reflektují, že je třeba se vrátit zpět. Pryč jsou ty časy, kdy jsem se za svá selhávání bičovala a vnitřně trestala a ponižovala, dnes jsem na sebe laskavá, i když mám zrovna své slabší chvíle a připomínám si, že každý den, každý okamžik je příležitost k novým začátkům.

Všechno je to jenom o nás, každá jsme tvůrkyní svých životů, tak až přijde ten správný čas a chuť na změnu, zkusme si nastavit pravidelné rituálky, které budeme opakovat každý den, týden, měsíc, až najednou zjistíme, že už na ně nemusíme myslet a činíme je automaticky, že se těšíme na tu NAŠI chvilku pro sebe, kterou chce každá z nás prožívat jinak, čas ticha v rozjímání, chvilka s knihou, dobrým čajem, chvíle, kdy tělo vyživíme pohybem či naopak nicneděláním, duši zpěvem, spočinutím v přírodě, nebo naopak bláznivým tancem či pravidelnou péčí o pleť, změnou stravování, nebo pravidelným spánkem, napadá mě spoustu dalšího, ale je teď na každé z nás dopřát si to, co nasytí naše tělo láskou, klidem a radostí.

Vím, že každá z nás má jiné možnosti startovací čáry, ale pokud se rozhodneme pro trvalou změnu, tak přeji nám všem, ať dokážeme najít v každodenním tlaku a shonu chvilku pro sebe a vnést pravidelnost do našich životů v podobě některých z těchto malých krůčků, jako je úsměv, čistá voda, kvalitní spánek, pestrá plnohodnotná strava, péče o pleť, pozitivní mysl, studená sprcha, dechová cvičení, zdravý pohyb, ticho , spočinutí a mnoho dalších důležitých kvalit, které jsou nám dostupné a nic nás nestojí a přesto jsou schopné nám projasnit a zkvalitnit naše někdy šedivé dny.

Buďme k sobě laskavé, podporujme se, spolupracujme.

S láskou Alice

NÁŠ TIP: pečujte o sebe našimi vánočními balíčky.