Sebeláska

Mám se opravdu ráda? Se vším, co ke mě patří? Mám ráda své tělo? Veškeré své (ne)dokonalosti? Nebo stále dokola hledám spíše ty nedostatky?

Zkusme si na toto teď odpovědět.

Jsem krásná?

Jsem inteligentní?

Jsem vědomá?

Jsem schopná?

Důvěřuji si?

Znám svou hodnotu?

Kdo jsem?

Miluji se?

Láska má mnoho podob. Není to jen o partnerské lásce mezi mužem a ženou. Ano, většina z nás to takto vnímá. Ale co třeba mateřská láska, přátelská láska a co SEBELÁSKA? Sebeláska, zde je počátek veškeré naší lásky, vnitřního naplnění, veškerého milování, přijímání a dávání lásky. Naše představy o nás samotných vytváří naší realitu. Jsme smutní, zranění, že nás druzí nevidí tak, jak bychom si představovali – krásné, inteligentní, výjimečné, aby uznali naši hodnotu.

Jak by ale také mohli? Když ani my sami se takto nevnímáme. Ve svých srdcích nejsme kolikrát dostateční ani sami pro sebe. ZMĚNA přichází vždy zevnitř ven, ne zvenku dovnitř. Nikdo jiný to za nás neudělá. A pokud si myslíme, že ano, může se stát, že se budeme točit v kruhu, nebo stát na místě do nekonečna. Nikdo nám nemůže nahradit naše vnitřní pocity k nám samotným, nebo alespoň ne dlouhodobě.

Chceme cítit lásku, ale sami jí neumíme dát ani sobě? Jak pak chceme spokojený vztah a milovat někoho bezpodmínečnou láskou? Nemůžeme přeci dát ze sebe něco, co tam sami nemáme.

Vnímání sebelásky ovlivňuje mnoho aspektů. Toto vnímání je nastavováno již v našem dětství. Přes vztahy s našimi rodiči a je ovlivňováno v průběhu života různými situacemi a prožitky.

Kdo z nás v dětství slyšel od rodičů slovo SEBELÁSKA. Já rozhodně ne 🙂 Ale to je naprosto v pořádku, jelikož ani moji rodiče se s tím nesetkali. Toto je záležitost několika generací zpět. Krásné je, že každý z nás to může změnit pro sebe a generace následující. Není to lehké, vím. Co je ale v životě důležité, nebývá vždy jednoduché. A milovat sami sebe je podstata všeho.

Zamýšleli jste se někdy nad pojmem zdravá sebeláska? Setkala jsem se i s názorem, že sebeláska znamená být sebestředný či zahleděný do sebe. Já s tímto, ale nesouhlasím. Zdravá sebeláska je pro mě naprosto důležitá, nádherná a potřebná.

Vše je propojené se vším a troufám si říct, že sebeláska je recept na spokojený život. Protože láska je mocná, je to vše uzdravující energie, která dokáže uvolnit mnoho bloků, které máme uvnitř sebe utvořené. Dokáže otevřít naše srdce, které nás poté povede tím nejlepším směrem. Nesplete se. Veškeré odpovědi máme uvnitř sebe, v srdci. Jen se pokusme na chvíli ztišit a pocítit. Pokusme se přijmout sami sebe plně takoví, jací jsme, bez ohledu na to, jakou máme minulost. Nikde není psáno, že to nemůže být vše už jinak. Jen se rozhodnout a udělat ten první krok zpět k sobě.

Pokusme se milovat sami sebe bez podmínek a bez ohledu na to, jak moc je to těžké. Veškeré pochybnosti o nás samotných jsou pouze myšlenkové vzorce, které jsme vpustili do našeho vnitřního světa, ať už vědomě, či nevědomě. To teď už není podstatné. Nezáleží na tom. Jsou to iluze strachu a to můžeme svým vědomým myšlením a přístupem k sobě přetvořit, což je krásné a osvobozující. Hledejme tam, uvnitř sebe, ve svém srdci a u své duše. Proč vlastně mám stále potřebu se podceňovat, znehodnocovat a někdy až ponižovat. Proč ubližuji sama sobě tímto způsobem?

Zkusme vnímat své pocity, z čeho pramení? Až najdeme, uvědomíme si a pochopíme své nesprávné nastavení mysli, můžeme vytvořit změnu našeho myšlení. Je to těžké, bolavé a chce to čas, ale nebojme se vykročit. Pokud dokážeme alespoň trochu otevřít své srdce k lásce, pootevřeme dveře a necháme ji vstoupit, ona si pak už poradí sama svou Vesmírnou silou a pomůže prosvítit i ty nejtemnější kouty naší duše a srdce. A tak dát prostor pocítit ten úžasný DAR sebelásky.

Odhoďme strachy z myšlenek, že to nejde, že to nezvládnu, protože kde je STRACH, není prostor pro LÁSKU. A kde je LÁSKA, STRACH nemá šanci zvítězit.

Tak co myslíte? Strach nebo Láska? My vybíráme LÁSKU. Jsme s v tom s vámi.

Přeji vám krásný láskyplný den, vědomé napojování se na svou sebelásku a mějte se krásně.

Za Milujsukni Zuzka

 

Líbí se vám ženská témata. Líbilo by se vám, více pracovat se svou ženskou energií? Zde pár tipů jak na to:

Co takhle Milujsukýnka od nás

Jen si to představte, jak se vaše nová Milujsukýnka vlní kolem vás do rytmu vašeho kroku. Jak se v ní cítíte žensky. Jste bohyně. A tento pocit vám dělá radost a jste spokojené. Mrkněte na střihy našich Milujsukýnek .

Lákal by vás online kurz Na vlně ženství?

Těšit se můžeme na témata, která nám pomohou nalézt naši podstatu, vrátíme se ke své vnitřní síle a objevíme svou jinovou charakteristiku a až rozpoznáme nezměrné dary této energie, začneme ji využívat ve prospěch svůj i svého okolí. S kódem MILUJSUKNI10 získáváte slevu 10% na vše na eshopu Tvoříme srdcem.

Víte, že existují obrazy, které vás budou podporovat?

A mají je na eshopu Tvoříme srdcem. Jejich obrazy vnáší svým majitelům do života radost, lásku, zdraví, štěstí a spokojenost, ale také hojnost a klid. Podpoří je v jejich kreativitě, v hledání smyslu života či ve spolupráci a rodinné pospolitosti. S kódem MILUJSUKNI10 získáváte slevu 10% na vše na eshopu Tvoříme srdcem.

Kurzy v centrum rozvoje Měsíčnice, které vřele doporučujeme. Máme osobně vyzkoušené.

Je to škola, kde může začít vaše krásná cesta osobního rozvoje. Ženské kruhy, Vnitřní síla, Vnitřní bohyně, Můj zelený ráj, Obrázek osobního štěstí a mnoho mnoho dalších krásných a funkčních seminářů na vás v Měsíčnici čeká.