V Milujsukních na kolech – na REKOLECH

V Milujsukních na kolech – na REKOLECH

Milujeme České Budějovice, město, kde žijeme a tvoříme. Je tu opravdu krásně. Všimli jste si, že se naše město stále více zbarvuje do miliónů barev přírody? Každé jaro nás vítají narciskové a krokusové pásy v trávnících či vznikají rozsáhlé trvalkové záhony. Letos nově zdobí město na mostech, nad vodou, krásné květinové truhlíky, restaurace, kavárny i obchůdky a centrum města zaplnily zvýšené záhony.

To všechno může člověk vidět, když neprojíždí centrem Budějovic autem!

Ve městě se toho, pro krásnější žití, děje mnohem víc. Jednou z fajn služeb je také možnost pronajmutí kol od REKOLA. Tuto službu jsme si rády vyzkoušely i my. Mezi městskou květinovou nádherou totiž potkáváme čím dál více žen sukních nebo šatech. Dokonce se zaujetím pozorujeme, že více než v jiných městech. Čím to asi bude? 🙂 A navíc jsme měly už delší čas v plánu, napsat pro vás pár řádek o tom, jak si můžeme jízdu na kole užít s grácií i v Milujsukýnkách.

A tak si myslíme, že představit REKOLA, by se mohlo hodit mnohým z vás, milé ženy. Jedno krásné odpoledne jsme si proto daly sraz před Pražírnou kávy Jedna radost, která se nachází v nejkrásnější ulici Českých Budějovic – v Panské ulici, i s naší Fotografkou Soničkou. Taková malá vsuvka: Pokud jste milovníci kávy, jako naše Alenka a Anička, určitě se v Pražírně zastavte. Budete nadšeni nejen z kávy, ale také z prostředí pražírny, které je díky její majitelce Janičce naprosto úžasné.

 

Naše Alenka se přiřítila na poslední chvíli a to rovnou i s obrázkem z Tvoříme srdcem, který šla do Pražírny ukázat jedné zákaznici. Můžete si totiž v Pražírně koupit jejich drobné dárky pro radost, jako například boží Kreativní magnetky.

Tak a už jsme byly konečně všechny. Slavnostně jsme proto zahájily naší testovací jízdu přípitkem a vyrazily otestovat naše Milujsukýnky na REKOLECH.

Jediná Alička jezdí v Milujsukýnkách opravdu pravidelně. Její praxe vychytaná počátečními nedopatřeními je veliká. My ostatní se na kolech vyskytujeme poskromnu nebo opravdu jen v rámci sportu jako naše Anička. Proto jsme byly opravdu dokonalá testovací skupina pro jízdu v sukních na kolech.

A víte jak to dopadlo? Věřte nám, sukně či šatičky opravdu nejsou překážkou ba naopak. A bylo to skvělé zjištění i pro nás ostatní a aplikaci REKOLA jsme si proto v mobilech nechaly pro naše budoucí jízdy.

Pravdou ale je, že je k tomu potřeba trocha praxe. Samy si vychytáte, jak si sukýnku chytit či přichytit tak, aby vám při nasedání a při jízdě nepřekážela. Nebo se vám nezamotala do řetězu, což se osobně před pár lety v začátcích stalo i naší Aličce. Podle střihu vás to přirozeně navede.

Na kole se dá pohodlně jet i v našich dlouhým či zavinovacích Milujsuknýnkách. U zavinovacích si musíte maličko dávat pozor na to, aby vás nepřekvapil větřík, když se pod ní dostane, což s rukama na řidítkách, okamžitě nevyřešíte:-) Perfektně jde, jak dlouhá Milujsukně, tak zavinovací Milujsukně chytit v jedné ruce a opravdu vám to vůbec v jízdě nepřekáží, nebo si sukýnku můžete zaháknout za pas.

Milé ženy, sukně nám přináší do života mnoho legrace a nějakou chvíli potrvá (pokud s nimi začínáte), než si na sebe vzájemně zvyknete a přizpůsobíte se jedna druhé. V tempu, v pohybu a vlastně i v bytí ve vědomém přítomném okamžiku. Pokud totiž chvátáte, myslíte na tisíc věcí, které vás čekají a skládáte si v hlavě, čím začnete až přijdete domů, spolehněte se, že vás sukně velmi rychle zastaví. Třeba tím, že si jí přišlápnete. Nu a teď si představte, že jste na kole. A budete si takto lítat v plánech, místo toho, abyste si užívala svou spanilou jízdu.

My si v jednu chvíli připadaly jako s Postřižinách. Léto ve vzduchu, vánek si pohrával s našimi vlasy i sukýnkami, kolemjdoucí nás se zaujetím pozorovaly a nám bylo opravdu fajn 🙂

 

Milé ženy, přesouvání se po Českých Budějovicích na propůjčených REKOLECH je moc fajn, opravdu. Stačí k tomu – stáhnout si jejich aplikaci – projít registrací pro platby, které se vám pak strhávají – a pak už jen stačí, najít si nejbližší REKOLO – do aplikace načíst QR kód a aplikace už vás hezky povede – přijde vám číselný kód pro odemčení REKOLA a můžete vyrazit.

Dávejte si pozor na zóny, kde můžete kola při vrácení zanechat, abyste zbytečně neplatily peníze navíc za zanechání kola mimo zónu. Toho jsme si třeba my, v družném hovoru, hned nevšimly, ale aplikace vás na to upozorní, takže paráda. A vrácení? To je také jednoduché, zamknete kolo, vyfotíte ho do aplikace a je to.

Co vy na to milé ženy? Jezdíte v sukýnkách na kolech? A jaké jsou vaše zkušenosti? A znáte REKOLA? Vyzkoušely jste je někdy? Všechno nás zajímá, tak když to tak budete cítit, podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Milé ženy, přejeme vám krásné léto, plné pohody a vědomých okamžiků.

Ženy z Milujsukni